newspaper_header.jpg
Выпуск №8 (конкурсный), март 2010

А ти здатний зробити свідомий  вибір?

“…Життю — не кінця не начала
І вічно по колу землі:
Комусь — лебеді від’ячали
Комусь —
ще сурмлять журавлі…”

Б.Олійник “Вибір”

Кожного дня, з самого дитинства, перед нами постає потреба зробити вибір. Спочатку він незначний і полягає у банальних речах: які одягти джинси, яким морозивом поласувати… Та згодом людина формується і росте, росте   й список ії потреб та обов’язків, росте й рівень відповідальності. Нам надається шанс обрати свою долю, стежину, по якій підеш у подальше життя. Цей вибір вже зовсім не простий. Він складається з малих, незначних, на перший погляд, частинок. У більшості випадків мова не йде про щось конкретне, а про життєву позицію як проблему, що потребує розв’язання. Ми вважаємо, що буде доречним розпочати цю статтю з реальної історії, яка відбулася в Англії не так давно. Епізод, що ми зараз розглядатимемо, аналізують студенти психологічних факультетів вищих навчальних закладів у всьому світі.

Жив собі звичайний чоловік, який працював   оператором залізничного моста. У нього був єдиний син. Хлопець любив спостерігати за поїздами і людьми, що ними подорожували. За людьми, котрі були самотні, залежні, ображені й самозакохані… Того дня машиніст припустився трагічної помилки — вирішив проїхати на червоне світло. Побачивши потяг, хлопець побіг до кабіни ручного керування. Якраз біля моста він зачепився,  не втримався і впав усередину. Жорстокий збіг обставин поставив батька перед страшним вибором: допустити загибель усіх пасажирів потягу, або натиснути важіль і тим самим розчавити свого сина мостом. Людина зробила вибір — віддала найцінніше задля спасіння  багатьох. А як вчинили би Ви? Ця розповідь — яскравий приклад гармонії емоцій, почуттів, бажань і розуму. Батька жертви цього нещасного випадку можна справедливо назвати гідною і свідомою людиною. Кожному, хто стоїть на роздоріжжі має вистачити сили волі для того, щоб прийняти рішення, якщо ти знаєш, що воно вірне.  Не утекти, не сховатись, а, власне, зробити крок вперед. Іноді, осмислення, визнання своєї помилкової точки зору займає більше часу і зусиль, ніж сам процес вибору. Багато людей не мають жодних сумнівів, щодо правильності своїх вчинків і майже 90% з них помиляються. Люди схильні не помічати своїх недоліків, вводити самих себе в оману, закривати очі на помітні вади, свої та чужі. Саме це, на нашу думку, і заважає жити дружньо із своїм сумлінням. Тож обирайте сміливіше, щоб у кінці життя, щиро посміхнувшись, сказати: “Я не помилився і прожив чудове життя!”

Шокуючі факти:
  • У 2000 році у розвинутих державах світу паління стало причиною 30% смертей.
  • В Данії, Ірландії, Іспанії, Англії і Італії кокаїн вживають 5,5% підлітків.
  • Один долар, покладений у наркобізнес, приносить до 12000$ чистого заробітку
  • У 2007 році українці змарнували на сигарети $2,2 млрд.

Здоров’я і знання — найбільша цінність та запорука щасливого майбутнього.

Майбутнє… Цьому поняттю не відразу даси чітке тлумачення. Воно, як тонка матерія, дещо невловиме. Звичайно, кожен з нас мріє про щастя, добробут, величезну віллу на тихоокеанському узбережжі, а в перспективі — про велику та дружню родину. Проте у реальному житті ситуація, як правило, виглядає дещо інакше. Ти винаймаєш запилену однокімнатну квартиру, абсолютно не відчуваєш себе щасливим, на місці запланованого пресу виростає кругленький живіт, а “вдячна” донька пропадає вечорами зі своїм дружком-мотоциклістом. Як запобігти такому сценарію? Єдиного рецепта у цьому випадку нема. Кожен має вирішити, які пріоритети варто ставити для себе у теперішньому часі, аби створити стійкий фундамент для безхмарного “завтра”.

Найперше, що життєво необхідно людині, — це здоров’я. Не секрет, що коли ти нездужаєш, усе втрачає сенс, і вже не хочеться ні розваг, ні чергової серії Гаррі Поттера. Міцне здоров’я не з’являється з порожнини. Його необхідно систематично підтримувати і зміцнювати. І починати робити це слід з самого дитинства, адже у цей період організм формується і є можливість  запобігти як появі нових недугів, так і подолати старі. У підлітковому віці, на жаль, виникає безліч різноманітних спокус, які здатні раз і назавжди підірвати здоров’я, а як наслідок — скалічити майбутнє. Що ж, це вже питання сили волі: якщо людина не в змозі за себе постояти, то їй слід замислитися: вона — особистість, чи лише тінь загальних поривів і моди?

Не менш важлива складова щасливого майбутнього — це знання. Не будемо починати одвічну розмову про те, що ті, хто зараз не вчаться, стануть двірниками і прибиральницями, хоча досить ймовірно… Повірте, навіть, маючи ноги, як у Періс Хілтон, або зачіску, як у Елвіса, жодна людина не сприйматиме Вас серйозно, якщо бесіда почнеться із слова “короче”. Коло Вашого спілкування складатиметься з таких самих “інтелектуалів”, і змінити щось буде неможливо, адже іншим Ви будете просто не цікаві. Саме у юності інформацію засвоювати найлегше. І те, що втрачено зараз, згодом надолужити буде дуже важко. То чи має сенс відкладати навчання на потім, сподіваючись на диво? Як здобути якісну освіту, влаштуватися на гідну і прибуткову роботу, почати будь-якого роду стосунки без належних знань?

Існує безліч інших речей, які, безумовно, потребують уваги,  та саме ці два пункти є базовими. Їх наявність не гарантує щасливого життя: доля — непередбачувана пані. Але, на даний момент, це те, що ми маємо робити, аби почати будувати своє надійне “завтра”.

Гайда на виставку!!!

Нещодавно у рамках нашої школи проводився конкурс плакатів і творів на тему наслідків поганих звичок. Учні виявили бажання взяти участь і підготували безліч цікавих робіт. Оскільки цей номер безпосередньо стосується здорового способу життя, ми вирішили, що вам буде цікаво переглянути деякі проекти.

Звички… шкідливі і дуже шкідливі.

Сидячи у роздумах про написання наступної статті, ми подумали: “А чому б не опублікувати інтерв’ю?” На тему боротьби з поганими звичками ми вирішили поспілкуватися з учителем фізкультури. Наталя Юріївна була зацікавлена бесідою і ось що нам розповіла:

  

  

  

  

  

  

  

Тож, що, на ваш погляд, можна назвати поганими звичками і як з ними боротися?

Хочу зауважити, що ви дуже правильно сформулювали питання, адже не всі здатні розізнати свої погані звички. Крім паління і наркоманії, існує безліч не менш шкідливих “проявів людської  слабкості”. До них належать вживання слів-паразитів, надмірне харчування, потребу через кожні два речення говорити брехню… Я вважаю, що в усьому винна спільна для багатьох людей риса: дозволяти собі все, що душа забажає, іти назустріч своїм примхам. Ці недоліки, звичайно, підлягають лікуванню, просто необхідно виявити, у чому ж вони полягають? А потім зібрати у кулак усю  силу  духу і покінчити з ними раз і назавжди.

Окремої уваги потребують алкоголізм, паління, наркоманія. У наш “цивілізований час” дітей у школах та на вулиці починають заохочувати до сигарети вже у віці восьми-дев’яти років. І парадокс в тому, що дитина обов’язково піде на це, якщо вона не змогла себе реалізувати, не відчула підтримки зі сторони близьких і дорослих, а значить — зі сторони батьків. Саме у колі родини будується сприйняття слів “можна”  і “не можна”. Лікарі довели, що будь який вид залежності не можливо вилікувати, а лише частково згасити. Проблеми почнуться, як тільки пошкоджений організм забажає чергової дози. Достатньо одного разу бути свідком так званої “ломки” , щоб ніколи в житті не зв’язуватися із наркотиками. Тому найвірніший вчинок — не починати гратися із вогнем, подумати, проявити своє “Я”, про яке всі так люблять говорити. А вже набуті погані звички буде доречно замінити  спортом, повноцінним харчуванням і здоровим способом життя.

Тож робіть висновки і не забувайте, що вже давно стало модним бути здоровою людиною!

І ми не зволікаємо…

На нашу думку, слово “спорт” дуже тісно пов’язане із тематикою цьогомісячного номера, адже це один з найважливіших факторів, що впливає на наше здоров’я. Значна кількість сучасних дітей віддає перевагу м’ячу і боксерським рукавицям не на стадіоні або ринзі, а на моніторі свого комп’ютера. Тому ми вирішили усім на заздрість розповісти про те, як в нашій школі запроваджують активний спосіб життя.

Останнім часом наші юні спортсмени тішать усіх непоганими результатами у міських змаганнях. Ми гідно виглядали на турнірах з тенісу, футболу, волейболу. У стінах школи також панує весела атмосфера. Регулярно проводяться змагання з баскетболу і снайперу, естафети і конкурси. Цього року розпочала своє існування безкоштовна секція танців, а влітку на всіх ентузіастів чекає справжнє футбольне поле.

Нещодавно, на честь відкриття олімпіади у Ванкувері у нашій школі проводився так званий  “Спортивний вечір”, взяти участь у якому мали змогу всі бажаючі. Номери готувалися з  особливою ретельністю, а публіка була буквально приголомшена їх різноманітністю. Розпочався вечір із запального та енергійного танка під назвою “Футболісти”, який виконали вихованки танцювального гуртка. Виступ був дуже емоційний і безпосередній. Не менш переконливо виглядали гімнастки, продемонструвавши безліч акробатичних вправ. У виконанні учня десятого класу Теплякова Івана ми побачили футбольний фрістайл. Під супровід музики він набивав  м’яч різними способами, публіка ж залишилась у захваті. Рукопашні бої були представлені двома видами. Каратисти провели серію захисних прийомів “Ката”, після чого відбулися показові бої на палицях. У мистецтві самбо змагалися учні 9-их і 10-их класів. Їх виступи були дуже напруженими, а дехто із свідків зізнався, що місцями ставало трохи лячно. Проте кожен момент був відпрацьований до дрібнички, тому обійшлося без ексцесів. Організацією цього свята  завдячуємо вчительці з фізкультури. Ну, а нам залишається вигукнути: “Фізкульт привіт!” і побажати всім учасникам конкурсу успіху та натхнення!

Над випуском працювали: Винницька Ганна, Галєєва Анастасія,  Жарікова Іра,  Кіясов Сергій, Лебедь Христя,  Лятосинська Олександра,  Савенко Віра, Соловій Ганна.  Редактор: Янченко Костянтин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.